Shafhauzeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shafhauzen
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra

Shafhauzeni, (gjer: Schaffhausen) është qytet në Zvicër.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Schaffhausen old town 1.jpg

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Arsimi dhe kultura[redakto | përpunoni burim]

Sporti[redakto | përpunoni burim]

Ngjarjet[redakto | përpunoni burim]

Transporti[redakto | përpunoni burim]

Turizmi[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]