Shaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shaja
Shaja mjekësore
Shaja mjekësore
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Borago
Antarët
  • Shaja mjekësore
    • Borago officinalis
    • Borago pygmaea

Në këtë grupë bëjnë pjesë vetëm dy antarë.

Lista e antarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Borago officinalis Shaja mjekësore
  • Borago pygmaea

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Figura:Borago.jpg

Shaja mjekësore
Shaja mjekësore

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.