Shawn Ashmore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shawn Robert Ashmore lindi më 7 tetor 1979Richmond, British Columbia, Kanada, është një aktor dhe producent filmi kanadez.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli dhe Roli
2006
2005

Filma televiziv

2004

Television Miniseries

Television Specials

2003
  • X2 si Iceman/Bobby Drake

Dokumentare

2002 Filma televiziv
2001 Filma televiziv
2000
  • X-Men si Iceman/Bobby Drake

Seri

1998 Televizion

Filma televiziv

1998
1997 Filma televiziv
1994 Filma televiziv
1991

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.