Sheldon, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sheldon, Illinois
fshat
Vendndodhja
Sheldon, Illinois is located in SHBA
Sheldon, Illinois
Sheldon, Illinois

Koordinatat: 40°46′9″V 87°33′50″P / 40.76917°V 87.56389°P / 40.76917; -87.56389

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 208 m (m.n.d.)
Popullsia 1130 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60966
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 46′ 9″ Veri

87° 33′ 50″ Perëndim

Sheldon, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Sheldon, Illinois jetojnë 1130 banorë (2009). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.75 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 208 m (682 ft).

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Sheldon, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale