Shirali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiral
Σχίζαλη
Fshat
Vendndodhja
Shiral is located in Greqia
Shiral
Shiral
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 304 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 7′ 54″ Veri

24° 33′ 32″ Lindje

Popullsia 38 banorë (2011)

Shiral[1] (greqisht: Σχίζαλη/Skhízali) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 39.