Shkalla Do Maxhor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkalla Do Maxhor është një shkallë muzikore. Ajo ka 8 tinguj (fonema) të cilat jan Do Re Mi Fa Sol La Si Do. Shkalla ka 5 tone dhe 2 semi-tone.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]