Shkalla e II - e mbrojtjes së llojeve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkalla e II - e mbrojtjes - aplikohet në zonën që karakterizohet me ekosisteme, vlera peizazhore dhe vlera të tjera të natyrës në të cilat, mund të ushtrohet veprimtari e cila nuk është në kundërshtim me destinimin e mbrojtjes.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.