Shkolla fillore "Mark Nuculloviq"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkolla fillore "Mark Nuculloviq" (malazisht: Osnovna Škola "Marko Nuculović") është një shkollë fillore në Shtojin e Sipërm pranë Ulqinit, në Mal të Zi. Është themeluar në vitin 1931, ku mësimi fillimisht është mbajtur në një shtëpi private dhe vetëm pas Luftës së Dytë Botërore do të ndërtohet objekti shkollor.[1] Mësimi zhvillohet në gjuhën shqipe dhe malazeze.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ O nama (Istorijat škole) Vizituar më 17.08.2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]