Shoqata ujitëse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shoqata ujitëse, nënkupton bashkimin e organizuar të fermerëve me qëllim të përdorimit të ujit për ujitje, shfrytëzimin dhe menaxhimin e objekteve të dhëna në shfrytëzim.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR UJITJEN E TOKAVE BUJQËSORE Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.