Jump to content

Shporta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Disa lloje shportash

Shporta ose siç quhet ndryshe kaçilja është një kosh i vogël mbajtës, që në shumicën e rasteve është i gërshetuar nga fije të holla e të përthyeshme të drurit (shiko kashta), e cila shërben për transportimin dhe ruajtjen e sendeve të vogla ose mallrave ushqimore.

Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Projekte të tjera

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]