Shpuzë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shpuzë është një film i shkurtër (15') i proidhuar në vitin 2007. Niku, Oni dhe Olta kalojnë natën në pyll. Niku dashuron Oltën. Oni është shoku i tij i ngushtë. Gjatë natës me makthe ata kanë ndjesinë e çuditshme sikur marrëdhëniet e tyre po ngatërrohen. Ata gjenden në ëndërr dhe realiteti nuk ka më kuptim. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit