Shpuza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elephant-ear-sponge.jpg

Shpuza i takon grupit të kafshëve detare të quajtur shpuzorë. Fjala shpuzë rrjedh nga fjala shqip "shpues" nje gje qe te shpon.

Shpuza është kafshë detare që jeton në fund të detit, kjo kafshë ka pamje të pa rrezikshme gjë që ia bën të lehtë për ta gjuajtur gjahun.

Anatomia[redakto | redakto tekstin burimor]

shpuza

Perdorimi[redakto | redakto tekstin burimor]

P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.