Shqipëri 2–1 Greqi (4 Shtator 2004)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shqipëri 2–1 Greqi Skuadra kuqezi realizoi fitore 2:1 në përballje me Përfaqësuesen e Greqisë në takimin e zhvilluar në stadiumin "Qemal Stafa" në Tiranë. Golat për kuqezinjtë në këtë sfidë u shënuan nga Edvin Murati dhe Adrian Alija, ky i fundit një eurogol.