Shqipëria dhe nacionalizmi shqiptar në Perandorinë Osmane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shqipëria dhe nacionalizmi shqiptar në Perandorinë Osmane.gif

"Shqipëria dhe nacionalizmi shqiptar në Perandorinë Osmane" me Autor Nuray Bozbora. Përktheu nga origjinali në turqisht Dritan Egro. Shtëpia botuese "Dituria", viti i botimit 2002. Faqet e librit 280. ISBN 99927-47-88-9