Shqiponja Brahja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shqiponja Brahja (28 korrik 1973) është një peshëngritëse shqiptare.

Ajo mori pjesë në Kampionatin Botëror në Antalia për herë të parë në vitin 2010 si një 37-vjeçare dhe përfundoi në vendin e njëmbëdhjetë në klasë deri në 48 kg. Në vitin 2011 ajo filloi në Kampionatin Botëror në Paris. Për shkak të një vepre dopingu, ajo u skualifikua nga Federata Botërore e FMN-së dhe u bllokua për dy vjet. [1] Pasi përfundoj periudha e pezullimit, ajo mori pjesë në Kupën e Botës 2014 në Almaty Achte.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sanksionohet Atletët iwf.net 2011