Shqiprim Binakaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shqiprim Binakaj
Të dhënat personale
Emri i plotëShqiprim Binakaj
Data e lindjes26 prill 1989
Vendi i lindjesGjakovë, Kosovë
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor në krahun e majtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualSonnenhof Großaspach
Numri7
Karriera në rini
SV Winnenden
–2008TSG Backnang 1919
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–Sonnenhof Großaspach223(32)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shqiprim Binakaj (lindi më 26 prill 1989) është futbollist kosovarë i cili luan për skuadrën gjermane Sonnenhof Großaspach.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]