Shqiptari i Amerikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shqiptari i Amerikës (1922-1924) gazete e përjavshme politike shoqerore dhe kulturore.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Numri i parë doli në Korçë më 21 tetor 1922 dhe derjtohej nga Loni Kristo. Për disa kohë e drejtoi edhe Faik KOnica. Gjithsej dolën 140 numra.