Shtura (Karistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shturë
Στύρα
Fshat
Vendndodhja
Shturë is located in Greqia
Shturë
Shturë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 294 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 9′ 21″ Veri

24° 14′ 26″ Lindje

Popullsia 310 banorë (2011)

Shturë[1] (greqisht: Στύρα/Stíra) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 39, 272, 289.