Shtypshkronja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Shtypshkrues janë botuesit privatë dhe institucionet publike me tё drejtë botimi që ushtrojnë veprimtari prodhuese me objekt shtypshkrimi dhe që zotërojnë pajisjet industriale dhe mjetet e nevojshme për prodhimin e librave.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN Në amëzën assembly-kosova.org