Jump to content

Sigourney Weaver

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sigourney Weaver (2009)

Susan Alexandra Weaver lindi më 8 tetor 1949, ështe një aktore amerikane. Ajo u bë e famshme me rolin e saj në filmin Alien, Ghostbusters i Avatar.

Shënime dhe referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.