Sindodhori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sindodhor
Άγιοι Θεόδωροι
Qytezë
Vendndodhja
Sindodhor is located in Greqia
Sindodhor
Sindodhor
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Llutraq-Sindodhor
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 55′ 39″ Veri

23° 8′ 32″ Lindje

Popullsia 5.960 banorë (2011)

Sindodhor[1] (greqisht: Άγιοι Θεόδωροι/Áyioi Theódhori) është qytezë në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.