Skënder Tafaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Skënder Tafaj aktor i njohur shqiptar nga Kosova. Ai do mbahet mend gjatë për role të ndryshme në Teatrin Popullor Krahinor deri kur emigroi në Zvicër. Disa prej roleve ku ai është i njohur janë në filmat: “Era dhe Lisi”, “Kur Pranvera vonohet”, “E kafshoja terrin”,”Njeriu prej Dheut” etj. U nda nga jeta më 4 gusht 2017.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]