Skeda:Hässleholm vapen.svg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal(skedë SVG, fillimisht 251 × 304 pixel, madhësia e skedës: 8 KB)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përshkrimi
Svenska: Hässleholms kommunvapen sedan 1920.
Blasonering: En sköld av guld med ett grönt andreaskors, åtföljt av fyra nötklasar av samma färg.
English: Coat of arms of the municipality of Hässleholm, Sweden.
This representation of a coat of arms is potentially different from the one used by the armiger (municipality or organisation) in question.
Armoiries Brabant.svg = Royal Arms of Belgium.svg

“Sable, a lion
rampant or”
This coat of arms was drawn based on its blazon which – being a written description – is free from copyright. Any illustration conforming with the blazon of the arms is considered to be heraldically correct. Thus several different artistic interpretations of the same coat of arms can exist. The design officially used by the armiger is likely protected by copyright, in which case it cannot be used here.
Individual representations of a coat of arms, drawn from a blazon, may have a copyright belonging to the artist, but are not necessarily derivative works.
Further information: Commons:Coats of arms  dhe Template:Coa blazon

català | Deutsch | English | español | suomi | italiano | Lëtzebuergesch | македонски | Nederlands | русский | svenska | ไทย | українська | +/−

Data
Burimi Made by Lokal_Profil after the blasoning.
Inkscape addition.svg
This vector image was created with Inkscape, and then manually altered.
Autori Lokal_Profil
Leja
(Ripërdor këtë skedë)
w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic.
Atributim: Lokal_Profil
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

Flag of Sweden.svg
This image shows a registered coat of arms from Sweden. Even if the design is free to use (per the license), it is not permitted to use in such a way that implies it is being supported by the municipality, county or authority involved, for example in part of trademarks or other commercial products. This requires permission of the municipality, county council or other authority involved. According to laws SFS 1970:498 and 1976:100.
This tag does not indicate the copyright status or the source of the attached work. A normal copyright tag and a source are still required. See Commons:Licensing for more information.

English | македонски | русский | suomi | svenska | +/−

Versione tjera

Hässleholm Municipalities own (copyrighted) version

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme15 gusht 2011 09:41Thumbnail për versionin duke filluar nga 15 gusht 2011 09:41251 × 304 (8 KB)L PBotUpdating colours per sv:Wikipediadiskussion:Projekt_heraldik#Färger.
12 qershor 2007 11:24Thumbnail për versionin duke filluar nga 12 qershor 2007 11:24251 × 304 (8 KB)Lokal Profil{{Information |Description={{sv|Hässleholms kommunvapen sedan 1920.<br> Blasonering: ''En sköld av guld med ett grönt andreaskors, åtföljt av fyra nötklasar av samma färg.''}} {{en|Coat of arms of the municipality of [[:

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Shikoni më shumë përdorim global të kësaj skede.