Slivova (Debërcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slivova (Debërcë)
Fshat
Vendndodhja
Slivova (Debërcë) is located in Maqedonia e Veriut
Slivova (Debërcë)
Slivova (Debërcë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debarcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 1084 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6346
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 24′ 20″ Veri

20° 50′ 42″ Lindje

Popullsia 16 banorë (2002)