Sllave Llambi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllave Llambi.jpg

Sllave Llambi futbollist, luajti për SK Tirana, Bologna, fitoi kampionatin shqiptar me Tiranën, kampionatin italian me Bolonjën dhe kampionatin Ballkanik me Shqipërinë në 19946. Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit.

Sot emërin e tij e mban një rrugë në Tiranë.