Smokvica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Smokvica
Fshat
noform
Vendndodhja
Smokvica is located in Maqedonia e Veriut
Smokvica
Smokvica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 91 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 15′ 34″ Veri

22° 28′ 12″ Lindje

Popullsia 263 banorë (2002)