Snap!

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

SNAP! është një grup muzikor elektronik i u themelua në vitin 1989 nga producentet gjermane nga Frankfurti, Michael Münzing (alias Benito Benites) dhe Luca Anzilotti (alias John Virgo Garrett III).

Grupi përbëhej nga repisti Turbo B dhe këngëtarët Jackie Harris, Penny Ford, Thea Austin, Niki Harris dhe Summer.

Historia e grupit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Veprat muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Disqet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • World Power (1990)
 • The Madman's Return (1992)
 • Welcome To Tomorrow (1994)
 • Snap! Attack - The Best Of (1996)
 • Snap! Attack - The Remixes (1996)
 • Cult Of Snap! 1990-2003 (2003)

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • The Power (1990)
 • Ooops Up (1990)
 • Cult Of Snap (1990)
 • Mary Had A Little Boy (1990)
 • Colour Of Love (1991)
 • Rhythm Is A Dancer (1992)
 • Exterminate (1992)
 • Do You See The Light (Looking For) (1993)
 • Welcome To Tomorrow (1994)
 • The First The Last Eternity (1995)
 • The World In My Hands (1995)
 • Ramé (1996)
 • Gimme A Thrill (2000)
 • Do You See The Light (Plaything Remix) (2002)
 • Rhythm Is A Dancer '02 (CJ Stone Remix) (2002)
 • The Power Of Bhangra (Motivo Remix) (2003)
 • The Cult Of Noise (2003, nur Dänemark)
 • Ooops Up (Tomekk feat. NG3 Remix) (2003)
 • Beauty Queen (2005)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]