Sofikoi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sofiko
Σοφικό
Fshat
Vendndodhja
Sofiko is located in Greqia
Sofiko
Sofiko
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Solige
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 47′ 40″ Veri

23° 3′ 10″ Lindje

Popullsia 1679 banorë (2011)

Sofiko[1] (greqisht: Σοφικό/Sofikó) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.