Sopela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sopela
Komunë
noform
Saint Peter's church
Stema_figuraSopelanako udal ikurrina.svg
Vendndodhja
Sopela is located in Spanjë
Sopela
Sopela

Koordinatat: 43°22′53″V 2°58′45″P / 43.38139°V 2.97917°P / 43.38139; -2.97917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Uribe-Kosta
Kryetari i Bashkisë Saioa Villanueva
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.39 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 13061 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1841
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48600
Koordinatat 43° 22′ 53″ Veri

2° 58′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sopela.eus


Sopela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Uribe-Kosta, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Sopela ka 13061 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]