Sopuerta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sopuerta
Komunë
noform
Mercadillo ward
Stema_figura
Vendndodhja
Sopuerta is located in Spanjë
Sopuerta
Sopuerta

Koordinatat: 43°15′46″V 3°9′9″P / 43.26278°V 3.15250°P / 43.26278; -3.15250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Enkarterri
Kryetari i Bashkisë Emilio Reina
Partia AEI
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.8 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 2504 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit sopuertarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48190
Koordinatat 43° 15′ 46″ Veri

3° 9′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sopuerta.biz


Sopuerta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Enkarterri, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Sopuerta ka 2504 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]