Soraluze-Placencia de las Armas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Soraluze-Placencia de las Armas
Komunë
Vendndodhja
Soraluze-Placencia de las Armas is located in Spanjë
Soraluze-Placencia de las Armas
Soraluze-Placencia de las Armas

Koordinatat: 43°10′29.2″V 2°24′42.2″P / 43.174778°V 2.411722°P / 43.174778; -2.411722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Guipúzcoa
Qarku Debabarrena
Kryetari i Bashkisë Hiart Arluziaga Ariznabarreta
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.22 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 3990 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15 October 1343
Vendasit Placentino, -na; Soraluzetarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20590
Koordinatat 43° 10′ 29.2″ Veri

2° 24′ 42.2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.soraluze.eus


Soraluze-Placencia de las Armas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debabarrena, të provincës Guipúzcoa, në Komunitetin e Baskisë. Soraluze-Placencia de las Armas ka 3990 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]