Dallime mes rishikimeve të "Patate të skuqura"

Jump to navigation Jump to search
v
Robot: Faqe e palidhur
(Faqe e re: '''Chipsy''' - një rostiçeri popullore në formën e feta të holla e të thata patate (kryesisht) ose perime të tjera, zakonisht obsmażonych në, e nxehtë yndyrë të thellë. Për ...)
 
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Chipsy''' - një rostiçeri popullore në formën e feta të holla e të thata patate (kryesisht) ose perime të tjera, zakonisht obsmażonych në, e nxehtë yndyrë të thellë. Për shkak të vlerës së lartë të energjisë crisps, për prodhimin e tyre janë përdorur edhe zëvendësuesit yndyrë, dhe prodhimin e teknologjive moderne, të tilla si, për shembull, gatim duke përdorur një mikrovalë, dhe pastaj spërkatje pak vaj (pa ulje në yndyrë). Shije të ndryshme është arritur nga zgjedhja e erëza dhe aromatike , rrallë bimeve .
Patate të skuqura nuk duhet të ngatërrohet me crisps ose me prażynkami fituar nga nxjerrje.

Menyja e lëvizjeve