Dallime mes rishikimeve të "Canberra"

Jump to navigation Jump to search
20 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti largoj: roa-rup:Canberra (deleted))
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Parliamenthouse2.jpg|thumbparapamje|right|Hapja e Kuvendit në Maj të 1927]]
[[Skeda:Canberra SPOT 1088.jpg|thumbparapamje|right|Canberra e parë nga sateliti]]
[[Skeda:ABC Canberra studios .jpg|left|thumbparapamje|ABC Canberra studios]]
[[Skeda:BruceStadium19032005.JPG|right|thumbparapamje|Rugby në stadiumin e Canberra]]
[[Skeda:Canberra Hospital.jpg|thumbparapamje|Spitali i Canberras]]
 
'''Canberra''' (IPA: kænbɹə) është kryeqyteti i [[Australi]]së dhe, me popullsinë e saj të rreth 333.000 banorë është edhe qyteti më i madh i [[Australi]]së.

Menyja e lëvizjeve