Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
'''Ilir Prapashtica''' lindi në [[Prishtinë]] më [[229 prillKorrik]],[[19641974]]. Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është personazh në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
 
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ai ishte e njohur edhe para vitit [[1997]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, një problemaxhi shumë i madh, nxjerr shumë telashe dhe poashtu gënjen. Flet shpejt, dhe shume genjen, për 1 2 3 minuta e bene gjerat si në ëndërr. Është një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak është problem. Vjen dhe mban shume fjalë ku u a shpreh të tjerëve ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë nuk e dojnë
Anonymous user

Menyja e navigimit