Ndryshimi mes inspektimeve të "Bigpoint"

Jump to navigation Jump to search
170 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: =Heiko Hubertz= Heiko Hubertz është krijuesi I Bigpoint, me lokacion në Hamburg, Berlin,San Francisco dhe Malta.Sot kompania e cila u krijua në vitin 2002 është një nga portalet...)
 
Z. Helioui ju bashkua Bigpoint në korrik të 2012 si Shef Zyrtar i Lojrave (CGO), që vënë atë në krye të të gjithë departamentit të lojës për të mbikëqyrur zhvillimin e lojrave të reja, menaxhimin e ciklit të jetës të lojrave të gjalla, dhe botimin e titujve të jashtme. Ndërsa në pozitën e CGO ai paraqiti disa lojëra të reja dhe shumë të suksesshme dhe menaxhohet partneriteteve të rëndësishme për Bigpoint.
Khaled Helioui ka mbuluar hapësirën e teknologjisë në AT Associates Inc, një firmë ndërkombëtare e kapitalit privat, ku ai kishte monitoruar trendet dhe investuar në teknologji nga viti 2009 deri në maj 2012. Ai kryesisht mirrej me burim dhe ekzekutim ne investimet e AT-së në Bigpoint dhe ishte i përfshirë me kompanitë e portofolit shtesë internetit të tilla si Fotolia, eDreams ose eCircle.30-vjeçari francez-tunizian u bashkua me ndihmë teknike nga UBS AG, ku ai e këshilloi kompanitë e teknologjisë në të gjithë Evropën për rritjen e kapitalit, bashkimit dhe blerjeve.
 
===== Referencat =====
1 ) http://www.crunchbase.com/person/heiko-hubertz
2 ) http://www.linkedin.com/in/heikohubertz
3) http://bigpoint.net/company/management-board/
15

edits

Menyja e navigimit