Dallime mes rishikimeve të "Shpyllëzimi"

Jump to navigation Jump to search
39 bytes added ,  5 vjet më parë
 
== Shkaqet ==
Shkaqet e shpyllëzimit janë të shumta. Në Shqipëri, prerja e pyjeve ndodh më tepër për qëllime përfitimi, dhe më pas vijnë prerjet për dru zjarri e hapje tokash buke. Në vitet e fundit, shumë pyje e zabele të Ultësirës Perëndimore të Shqipërisë janë djegur për të ndërtuar mbi atë tokë. Se si prijen kto pyje heej zot .po he m he si prihen kto pyje apapapaaa
 
== Problemet mjedisore ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve