Ndryshimi mes inspektimeve të "Académie française"

Jump to navigation Jump to search
→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 52 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q161806 (translate me))
(→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
 
'''Académie française''' {lexo:Akademia françeze} është akademi për gjuhën dhe literaturën [[gjuha frënge|frënge]] dhe është themeluar më [[1635]] numronë 40 anëtarë të zgjedhur dhe jepë dekorata për literaturë.
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Akademi]]
[[Kategoria:Francë]]
 
 
{{cung}}
37.617

edits

Menyja e navigimit