Dallime mes rishikimeve të "Sylejman Vuçitërna"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
'''SylejmanSulejman VuçitërnaVuçiterni''' ([[11 shtator]] [[1898]], [[Vërboci (Drenas)|Verbovc]]<ref>Fshati Verbovc ose shkurt Verboci asokohe ishte në kuadër të komunës së Vushtrrisë ndërsa sot është në kuadër të komunës së Drenasit. Shih edhe në veprën e autorëve:Fahri Buçinca dhe Ferid Dibrani: Mizoritë serbe në Vushtrri dhe rrethinë (1918 - 1956), Prishtinë, 2007, fq. 303.</ref> - 1948, [[Vloçisht]]), është ushtarak shqiptar nga [[Kosova]].
 
==Biografia==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve