Vërboci (Drenas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°24′19″V 20°30′40″L / 42.4052°V 20.5110°L / 42.4052; 20.5110

Vërboc
Fortesë
Fshat
Vendndodhja
Vërboc is located in Kosova
Vërboc
Vërboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 52″ Veri

20° 51′ 10″ Lindje

Vërboc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fortesë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]