Zabeli i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′42″V 20°33′06″L / 42.3451°V 20.5516°L / 42.3451; 20.5516

Zabel i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Zabel i Epërm is located in Kosova
Zabel i Epërm
Zabel i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 51″ Veri

20° 55′ 16″ Lindje

Zabel i Epërm është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]