Negroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 20°29′L / 42.34°V 20.49°L / 42.34; 20.49

Negroc
Negros
Fshat
Vendndodhja
Negroc is located in Kosova
Negroc
Negroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 45″ Veri

20° 49′ 35″ Lindje

Negroc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fatos dhe Negros.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]