Korrotica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°36′V 20°56′L / 42.60°V 20.93°L / 42.60; 20.93

Korroticë e Epërme
Kruembret
Fshat
Vendndodhja
Korroticë e Epërme is located in Kosova
Korroticë e Epërme
Korroticë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 627 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 16″ Veri

20° 56′ 2″ Lindje

Korroticë e Epërme është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kruembret.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]