Polluzha (Drenas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polluzhë
Palluzhë
Fshat
Vendndodhja
Polluzhë is located in Kosova
Polluzhë
Polluzhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 23″ Veri

20° 48′ 48″ Lindje

Polluzhë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Palluzhë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]