Gllabari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°23′V 20°31′L / 42.38°V 20.52°L / 42.38; 20.52

Gllabar
Bletar
Fshat
Vendndodhja
Gllabar is located in Kosova
Gllabar
Gllabar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 45″ Veri

20° 52′ 14″ Lindje

Gllabar është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkabë dhe Bletar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]