Nekoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°19′V 20°32′L / 42.32°V 20.54°L / 42.32; 20.54

Nekoc
Nikaj
Fshat
Vendndodhja
Nekoc is located in Kosova
Nekoc
Nekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 7″ Veri

20° 54′ 14″ Lindje

Nekoc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Nekaj dhe Nikaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]