Llapushniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 20°30′L / 42.33°V 20.50°L / 42.33; 20.50

Llapushnik
Fshat
Vendndodhja
Llapushnik is located in Kosova
Llapushnik
Llapushnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 775 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 56″ Veri

20° 50′ 38″ Lindje

Llapushnik është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]