Korrotica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Korroticë e Poshtme
Gentianë
Fshat
Vendndodhja
Korroticë e Poshtme is located in Kosova
Korroticë e Poshtme
Korroticë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 15″ Veri

20° 53′ 60″ Lindje

Korroticë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gentianë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]