Abria e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abri e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Abri e Epërme is located in Kosova
Abri e Epërme
Abri e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 5″ Veri

20° 47′ 22″ Lindje

Abri e Epërme është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Abria e Epërme ka një popullsi prej 1100 banorë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]