Arllati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°19′12″V 20°43′16″L / 42.32°V 20.721°L / 42.32; 20.721

Arllat
Fshat
Vendndodhja
Arllat is located in Kosova
Arllat
Arllat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 5″ Veri

20° 50′ 7″ Lindje

Arllat është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Abria e Epërme ka një popullsi prej 1100 banorë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]