Baica (Drenas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baicë
Lugdren
Fshat
Vendndodhja
Baicë is located in Kosova
Baicë
Baicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 30″ Veri

20° 50′ 16″ Lindje

Baicë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugdren.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]